previous Award winners

Gracie Stavers

Outstanding Achievement Award and one of the upReach Ten (2020/21)

Naima Ali

Champion of Social Mobility (2020/21)

Aoylid Hossain

Banking & Finance and one of the upReach Ten (2021/21)

Ibtissam Adem

Creative Industries & FMCG and one of the upReach Ten (2021/21)

2020/21 Winners:

Banking & Finance - Aoylid Hossain

Creative Industries & FMCG - Ibtissam Adem

Government, Politics & The Public Sector - Tiegan Bingham Roberts

Law - Darvy Cana

Professional Services - Asim Ahmed

Property - Halimah Parveen

Science & Engineering - Nobeen Islam

Technology - Steve Thomas

2019/20 Winners:

Banking & Finance - Arjun Jethwa

Creative Industries - Philippa Ancla Uden

Government, Politics & The Public Sector - Thomas Leach

Law - Muhamad Muhamad

Professional Services & Consulting - Rakib Anand

STEM - Sophie Lee

2018/19 Winners:

Banking & Finance - Suet Au

Charity & The Third Sector - Rochelle Watson

Consulting - Tolulope Akinboboye, Tom Burgess

Creative Industries - Sahar Summer Bayer

Engineering - Dean Grierson

Government, Politics & The Public Sector - Tara O'Reilly

Law - Annalisa Mensah

Professional Services - Faryaal Aziz

Retail & Consumer Goods - Ashwinnie Thushyanthan

Science & Technology - Jordan Pearson

2020/21 Winner:

Naima Ali

2019/20 Winners:

Ibrahim Mohammed*

Chris Cooper

Mohamed Ahmed

2018/19 Winners:

Desmond Asante*

Tom Gardiner

Victoria Azubuike

*Denotes the winner of the 'Biggest Champion of Social Mobility Award', decided in previous years via the Student Vote.

2020/21 Winners:

Aoylid Hossain

Asim Ahmed

Gracie Stavers

Ibtissam Adem

Kevin Osei

Lorna Cosgrave

Olivia Taylor

Steve Thomas

Tiegan Bingham Roberts

Vikram Khosla

2019/20 Winners:

Angelica Olawepo

Eva Browning

Ibrahim Mohammed

Muhamad Muhamad

Muhammad Arkam Babar

Sandra Addai

Shauna Roberts

Thomas Leach

Victoria Ayodeji

William Carter

2018/19 Winners:

Daniel Malikzade Afshar

Danyaal Sabir

Deanne Clarke

Joseph Chimento

Kamal Deris

Kingstun Nelson

Renee Kapuku

Sophie Tew

Uniqua Brown

Yasmin Reid-Linfoot

2020/21 Winner:

Gracie Stavers

2019/20 Winner:

Victoria Ayodeji

2018/19 Winner:

Tara O'Reilly

2020/21 Winner:

Charlotte Moore

2019/20 Winner:

Ema Kanlic

2020/21 Winner:

Sarah Saeeda Arnold

2019/20 Winner:

Bashirat Oladele

2019/20 Winner: James Handscombe

2020/21 Winner:

Allen & Overy Smart Start Experience

2019/20 Winner:

Lloyds Scholars Scheme

2018/19 Winner:

Lloyds Scholars Scheme

2020/21 Winner:

University of Bath, Gold Scholarship Programme

2019/20 Winner:

University of Bristol, Sanctuary Scholarship

2018/19 Winner:

University of Leeds, Access to Leeds

2020/21 Winner:

Maya Welford

2019/20 Winner:

Oluwaseye Ibare-Akinsan

2018/19 Winner:

Geraldine Clement